07

sierpień

2016

Świetny występ w XVII Maratonie Sztafet

Nie po raz pierwszy biegaliśmy w Maratonie Sztafet rozgrywanym rokrocznie nad jeziorem Głębokie. Tym jednak razem, w dniu 04.08.2016r. w odbywającm się XVII Martonie Sztafet na ośrodku wypoczynkowym nad j. Głębokie wystartowaliśmy po raz pierwszy jako KB Piast Międzyrzecz

Nasza reprezentacja w kategorii "4+50" zajęła pierwsze miejsce, jednocześnie plasując się na drugiej pozycji z trzyminutową starą do zwycięzców w OPEN i uzyskując czas 2:34:20. Zwyciężyła, kolejny już raz reprezentacja żołnierzy 17 WBZ z Międzyrzecza uzyskując czas 2:31:23. Kolejna nasza klubowa sztafeta, zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii "4+1" uzyskując czas 2:53:31.

Na marginesie trzeba dodać, że w składzie zwycięskiej reprezentacji żołnierzy 17 WBZ z Międzyrzecza, startowało dwóch naszych klubowych kolegów - Dominik Kryca i Zbigniew Isański.

Jak zwykle zawody organizatorem zawodów był MOSIW Międzyrzecz i poziom imprezy jak zwykle był bardzo wysoki. Pomimo niezbyt łaskawej aury dla zawodników i kibiców, gdyż przez większość trwania imprezy padał deszcz, zawody miały dużą rzeszę kibiców.

Po ceremonii wręczenia pucharów, odbyło się zgodnie ze zwyczajem losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników biegu.