Aktualności

13

listopad

2019

Podsumowanie IV Biegu Niepodległości

Podsumowanie IV Biegu Niepodległości

W dniu 11 listopada 2019r. obchodziliśmy 101 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to również okazja aby po raz kolejnyny na sportowo wziąć udział w obchodach tego święta podczas organizowanego przez nasz klub IV Biegu Niepodległości. 
10-cio kilometrową trasę biegu głównego pokonało 70 zawodników. Najszybciej z tym dystansem zmierzył się nasz klubowy kolega - Dominik KRYCA, który zameldował się na mecie zlokalizowanej na bieżni stadionu miejskiego w czasie 35:50. Najlepszą zawodniczką okazała się Lucyna Poznańska uzyskując wynik 43:43. Na uwagę zasługuje fakt, że obydwoje tych biegaczy znajduje się pod opieką trenerską znanego doskonale w świecie biegaczy Wojciecha KOPCIA.
 
IV Bieg Niepodległości był ostatnim w tym roku biegiem z cyklu Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych. Już wkrótce na naszej stronie udostępnione zostaną jego wyniki oraz poinformujemy o terminie i miejscu uroczystego podsumowania całego cyklu.
 
W zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępne są wyniki biegu oraz linki do galerii zdjęć.
fot. Artur Anuszewski

10

listopad

2019

UWAGA!!!! PILNY KOMUNIKAT!!!

UWAGA!!!! PILNY KOMUNIKAT!!!

W dniu 11.11.2019 podczas IV Biegu Niepodległości w Międzyrzeczu, BIURO ZAWODÓW PRZENIESIONE BĘDZIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 DO BUDYNKU ARKI PRZY STADIONIE LEKKOATLETYCZNYM NA UL. M.MIKUŁY (niebieski zaokrąglony obiekt między rzeką Obrą a stadionem widoczny na załączonym zdjęciu).
 
Przy Sp. nr 1 będzie stała osoba i kierowała osoby pod stadion. Prysznic i szatnie oczywiście będą dostępne.
 
Reszta pozostaje bez zmian 

12

październik

2019

Życzenia na nową drogę życia

Życzenia na nową drogę życia

Niewątpliwie dzień jest dziś bardzo szczególny, gdyż jeden z członków naszego Klubu, a na dodatek członek Zarządu wstępuje na nową drogę życia.
 
Dlatego życzymy Wam, drodzy Anno i Michale..

W dniu Waszego Ślubu,
Samych radosnych zdarzeń.
Niech będzie on początkiem,
Spełnienia Waszych marzeń.
 
  Zarząd i członkowie KB PIAST Międzyrzecz
 
 fot. https://www.facebook.com/1446683495621394/photos/pcb.2188114714811598/2188114674811602/?type=3&theater

28

sierpień

2019

Zapisy internetowe IV Biegu Niepodległości

Zapisy internetowe IV Biegu Niepodległości

Zgodnie z zapowiedzimi, uruchomione zostały zapisy do IV Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11.11.2019r. o godz. 13:00 spod pomnika 1000-lecia w Międzyrzeczu. Do przebiegnięcia w biegu głównym będzie dystans 10 km, a finiszować zawodnicy będą na stadionie miejskim. Dodatkowo, rozegrane zostaną biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa, aby kolejne święto odzyskania niepodległości uczcić sportowym akcentem.
 
Rejestracji do biegu głównego można dokonać poprzez portal maratonczykpomiarczasu.pl. Jednocześnie przypominamy, że za rejestrację zawodników uznaje się dokonanie wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz dokonanie opłaty startowej w wysokości 40zł w terminie do 28.09.2019r.
 
W zakładce "Kalendarz imprez i wyniki" znajdziecie regulamin zawodów oraz projekt koszulek i medalu. 

17

lipiec

2019

Projekt medalu na IV Bieg Żołnierza

Projekt medalu na IV Bieg Żołnierza

Począwszy od tego roku, na wszystkich kolejnych edycjach Biegu Żołnierza, dla wszystkich uczestników zawodów wręczany będzie medal nawiązujący do uzbrojenia, którym posługują się żołnierze Wojska Polskiego.
Pomimo tego, że w tym roku przypada tragiczna rocznica w historii Polski - przegrana kampania wrześniowa, jednym z promyków nadziei była ucieczka ORP Orzeł z internowania w porcie w Tallinie we wrześniu 1939 r i dopłynięcie bez map do Wielkiej Brytanii po ponad miesięcznym rejsie.
 
Dlatego podjęliśmy decyzję, aby to właśnie to pamiętne wydarzenie było przesłanką tegorocznego pamiątkowego medalu dla uczestników. 
 
Jednocześnie przypominamy, że rejestracja zawodników jest uznawaną za kompletną wraz z dokonaną płatnością w terminie do 31.07.2019r. 

09

lipiec

2019

World Orienteering Day z harcerzami

World Orienteering Day z harcerzami

Dzięki zgodzie Dyrektora Muzeum w Międzyrzeczu na terenach wokół zamku, w maju odbyły się zajęcia z orientacji sportowej. Harcerze oprócz wiedzy teoretycznej mieli możliwość pokonać trasę przy wykorzystaniu specjalistycznej mapy. Harcerz powinien z mapy i busoli umieć korzystać.
 
Klub Biegacza "Piast" Międzyrzecz w ten sposób pomógł zrealizować podstawę programową z przyrody, geografii, WF. Jest to zgodne z rozporządzeniem MEN z 14 luty 2017 r. w części dotyczącej umiejętności orientacji w terenie, korzystania z map, pokonywania terenu z użyciem map w formie marszu i biegu. Takie realne umiejętności powinien zyskać każdy uczeń w trakcie edukacji. Czy szkoły w Międzyrzeczu mają takie możliwości? 
zobacz galerię zdjęć..

Copyright 2016 - 2020 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 123830