Aktualności

11

listopad

2016

I Bieg Niepodległości

I Bieg Niepodległości

Klub Biegacza PIAST Międzyrzecz wyszedł z inicjatywą uczczenia obchodów Dnia Niepodległości w Międzyrzeczu na biegowo. Impreza okazała się bardzo udanym debiutem, gdyż pomimo mroźnej aury, na linii startu stanęło 56 zawodników. Tym bardziej, że oprócz biegu, organizowango w Międzyrzeczu, również takie imprezy odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Poznaniu, Żaganiu i innych miejscach. Honorowym starterem do biegu był Burmistrz Międzyrzecza p. Remigiusz Lorenz, który również wręczał medale i statuetki dla zwycięzców i szczęśliwie rozlosowanych wśród uczestników biegu nagród sportowych.

Start do biegu, którego dystans wynosił około 9,5 km odbył się spod pomnika 1000-lecia przy rzece Obra, a trasa biegła ulicami Staszica, 30 stycznia, Poznańska, następnie drogą na Żółwin i powrót przez osiedle Obrzyce. Meta biegu zlokalizowana była na Stadionie Miejskim gdzie zawodnicy spotykali się z gorącym dopingiem.

Czołowe miejsca zajęli: 
W kategorii mężczyzn:
1. Raczyński Paweł z wynikiem 33:01 
2. Kryca Dominik z wynikiem 33:01
3. Szcześniak Marek z wynikiem 33:30
 
W kategorii kobiet:
1. Paduszyńska Wioletta z wynikiem 34:52
2. Tomczak Katarzyna z wynikiem 40:39
3. Sarnecka Elżbieta z wynikiem 42:51

W kategorii najlepszy zawodnik i zawodniczka gminy Międzyrzecz: 
Gotfrydziak Szymon z Międzyrzecza - 34:52 
Gandecka Beata z Międzyrzecza - 50:04

Po dekoracji zwycięzców, nastąpiło tradycyjne losowanie nagród wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg oraz wręczone zostały pamątkowe medale.
Jak zapowiedział Burmistrz Międzyrzecza p. Remigiusz Lorenz, dołoży starań aby bieg ten wpisał się w tradycję corocznych obchodów Święta Niepodległości w Międzyrzeczu.

Dostępne są już również oficjalne wyniki biegu.

 « wstecz

Galeria zdjęć

Copyright 2016 - 2022 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 224022