Aktualności

09

lipiec

2019

IV Bieg Żołnierza

IV Bieg Żołnierza

Niewątpliwie nie ma lepszego miejsca dla uczczenia w sportowy sposób święta Wojska Polskiego. Wszystkich sympatyków biegania już dziś zapraszamy serdecznie w dniu 15.08.2019r. do Kęszycy Leśnej, W tym dniu odbędzie się czwarta już edycja Biegu Żołnierza  na dystansie 5 300 m.  Zawody te rozgrywane są w dawnym garnizonie, w którym służbę odbywali żołnierze aż pięciu narodowości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby zobaczyć to piękne miejsce gminy Międzyrzecz, a w zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępny jest regulamin biegu. Zapisy internetowe zostały uruchomione na stronie www.datasport.pl
 
Jednocześnie przypominamy, że można jeszcze zarejestrować drużynę do innego biegu zaliczanego do cyklu Grand Prix Ziemi Międzyrzeckiej w biegach długodystansowych26 lipca 2019 roku (piątek), nad jeziorem Głębokie odbędzie się organizowany przez MOSIW Międzyrzecz jubileuszowy XX Maraton Sztafet. Rejestracja sztafet odbywa się poprzez portal www.maratonczykpomiarczasu.pl, gdzie również dostępny jest Regulamin zawodów.

07

lipiec

2019

Mityng lekkatletyczny pamięci Ireny Szewińskiej

Marzenia nic nie kosztują. Spełniają się jeśli jest się konsekwentnym w działaniu. Klub Biegacza „Piast” Międzyrzecz w swojej kronice może dopisać kolejny sukces organizacyjny i promocyjny służący popularyzacji „królowej sportu” – lekkoatletyki i stadionu miejskiego w Międzyrzeczu.
 
 W dniu 22 czerwca 2019 r. odbyły się pierwsze oficjalne zawody lekkoatletyczne wpisane do kalendarza PZLA – posiadały I klasę. Każdy zawodnik z licencją sportową mógł dzięki temu potwierdzić lub uzyskać klasę sportową lub minimum na zawody docelowe sezonu lekkoatletycznego.

czytaj więcej..

14

maj

2019

Królowa sportu zagości na stadionie w Międzyrzeczu

Królowa sportu zagości na stadionie w Międzyrzeczu

W dniu 22 czerwca 2019 r. od godz. 16:00 Klub Biegacza "Piast" Międzyrzecz przeprowadzi na stadionie miejskim w Międzyrzeczu "Miting lekkoatletyczny pamięci Ireny Szewińskiej". Patronat honorowy nad mitingiem objęła Pani Agnieszka Olender. Stadion w Międzyrzeczu po modernizacji posiada atest PZLA i Klub korzystając z profesjonalnej obsługi sędziowskiej i automatycznego pomiaru czasu z fotofiniszem, stworzy warunki do uzyskiwania klas sportowych w konkurencjach biegowych i skoku w dal.
 
W trakcie mitingu odbędą się następujące konkurencje biegowe dla kobiet i mężczyzn : 5000 m, 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 200 m, sztafeta 4 x 100 m oraz skok w dal.
 
Start w mitingu jest bezpłatny. Klub "Piast" zaprasza wszystkich lekkoatletów w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior i weteran. Biorąc udział w mitingu masz szansę na ustanowienie rekordu stadionu w Międzyrzeczu w swojej kategorii wiekowej. W ten sposób przejdziesz do historii sportu w naszym mieście.
 
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 czerwca 2019 r., a szczegółowych informacji odnośnie zapisów i startu w mitingu udzielają członkowie Zarządu Klubu.

13

maj

2019

Galerie zdjęć

Galerie zdjęć


Minęło kilka dni od ostatnich zawodów, więc możemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że z zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępnych jest kilka galerii zdjęć z IV Biegu Konstytucji 3-go Maja.
 
Jeśli są osoby, które udostępniają zdjęcia (nieodpłatnie) z imprezy, to można zawsze przesłać link na adres admin@kb-piast.pl, a również zamieścimy link aby większa rzesza startujących mogła cieszyć się z ich przeglądania.
 
 
 

03

maj

2019

Majowe zawody sportowe w Międzyrzeczu

Majowe zawody sportowe w Międzyrzeczu

W ostatnich dwóch dniach przeprowadzone zostały zawody, których organizatorami i współorganizatorami był KB PIAST Międzyrzecz. W dniu wczorajszym odbył się XVII Bieg po Śłońce w m. Pniewo koło Międzyrzecza, natomiast w dniu dzisiejszym odbył się w Międzyrzeczu IV Bieg Konstytucji 3-go Maja, w którym udział wzięło 76 zawodników.
 
Zwycięzcami IV Biegu Konstytucji 3-go Maja w kategorii OPEN byli: Cezary Walkowski z Międzyrzecza (również zwycięca wczorajszego Biegu po Słońce) oraz Barbara Jeleniewska z Gorzowa Wielkopolskiego.
Płaska i szybka trasa biegnąca przez nowo otwarty międzyrzecki stadion miejski w tym finisz po nawierzchni tartanowej, bardzo podobały się zarówno zawodnikom jak i wszystkim kibicującym z trybun stadionu. 
 
A w zakładce "Kalendarz imprez i wyniki" można zapoznać się już z wynikami zawodów. Serdecznie również zapraszamy na kolejne biegi zaliczane do klasyfikacji Grand Prix gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych, z których kolejnymi będzie XXVIII Międzyrzecka Dziesiątka w dniu 01.06.2019r.

27

kwiecień

2019

Informacja dla wszystkich, którzy chcieliby uzyskać uprawnienia sędziego lekkiej atletyki.


W dniu 4 maja 2019 r. o godz. 9:00 na ośrodku Archimedes nad jeziorem Głębokie k/ Międzyrzecza (w domu weselnym) odbędą się zajęcia teoretyczne w ramach kursu sędziów lekkiej atletyki (wykłady z pokazem slajdów, zdjęć, filmów oraz egzamin) organizowane przez Zarząd Klubu we współpracy z Lubuskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Okręgowym Kolegium Sędziów
 
Koszt kursu to ok. 50-60 zł, a dla członków KB PIAST Międzyrzecz - bezpłatnie.
Proszę z sobą zabrać zeszyty lub kartki, długopisy do sporządzania notatek.
Pojazdy można zaparkować na parkingu w ośrodku Głębokie i przejść pieszo 200m na północ od ośrodka.
 
 

Copyright 2016 - 2020 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 123836