Aktualności

11

marzec

2021

Komunikat do członków Klubu, kibiców i ludzi sportu

 
Przekaż 1% podatku na wsparcie sportu - wskaż w swoim zeznaniu PIT 37 nr KRS 00000 79458.
 
Jest to nr organizacji pożytku publicznego - Lubuska Federacja Sportu. Mamy zgodnie z przepisami możliwość dla kogo faktycznie te pieniądze mają trafić - wystarczy dopisać z przeznaczeniem - dla KB "Piast" Międzyrzecz.
 
Pozyskane pieniądze wykorzystane zostaną na organizację zawodów sportowych. KB "Piast" z tych pieniędzy zorganizował i przeprowadził w dniu 22.06.2019 r. "Miting lekkoatletyczny pamięci Ireny Szewińskiej" - pozyskane środki pozwoliły pokryć koszty pracy sędziów.
 
 

01

luty

2021

V Bieg Żołnierza

V Bieg Żołnierza


 
W zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępne są wyniki z wczorajszych zawodów oraz linki do dwóch galerii zdjęć.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim startującym za udział w zawodach i gratulujemy uzyskanych wyników.
 
 
 
 

21

styczeń

2021

Komunikat w sprawie zawodów


V Bieg Wyzwolenia odbędzie się, ale z obostrzeniami i w reżimie sanitarnym. Nie będzie dostępu do pomieszczeń w restauracji "Pensjonat pod strzechą", wszystko na zewnątrz. Bieg-spacer-trucht zostanie zrealizowany w interwale czasowym w małych grupach. Wszyscy uczestnicy tego spotkania muszą zachować dystans między sobą w rejonie startu i mety, nosić maseczki-szaliki-bandany zakrywające usta i nos.
 
Jesteśmy jako organizatorzy przygotowani na przyjęcie 76 uczestników - dokładnie tylu ile lat Międzyrzecz jest w granicach Polski po okresie rozbiorów.
 
 
 

18

styczeń

2021

Bieg na 102 - od pomnika do pomnika

Bieg na 102 - od pomnika do pomnika

W sobotni wieczór 26 grudnia 2020 r. pod pomnikiem patrona 17 WBZ, w przeddzień rocznicy wybuchu powstania członkowie Towarzystwa Pamięci gen. Józefa Dowbor Muśnickiego z Lusowa i wielkopolskich miejscowości przybyli ze swym sztandarem by złożyć wieniec i zapalić znicze pod międzyrzeckim pomnikiem. Obecna na uroczystości była m.in. Prezes Towarzystwa Pamięci Zofia Smolarz z Poznania, której towarzyszyli członkowie stowarzyszenia oddając honory zgodnie z ceremoniałem wojskowym.
 
Wymownym gestem szacunku i pamięci dla dowódcy jedynego zwycięskiego powstania w historii Polski było wystawienie asysty honorowej przez żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Po ceremonii rozpoczął się o godz. 22 bieg od pomnika w Międzyrzeczu do pomnika generała w Lusowie. Długość trasy liczyła dokładnie 102 kilometry dla uczczenia 102 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 
Klub Biegacza „Piast” został poproszony o udział w tym biegu i przeprowadzenie ultra maratończyków przez tereny gminy Międzyrzecz. Trasa wiodła od międzyrzeckiego pomnika przez os. Piastowskie, Jeleniegłowy, Kuligowo, Marianowo, szlakiem dyliżansów do Pszczewa. Nasza część biegu liczyła tylko 16,5 km. Brali w nim aktywny udział: M. Kubik. K. Fornalik, Z. Kolis oraz Z. Isański. Za udział w biegu jako Klub otrzymaliśmy piękny okolicznościowy medal.
 
Cały dystans 102 km pokonano w blisko 14 godzin i mimo silnego wiatru i chłodu pełny sześcioosobowy skład: Jolanta Witczak - Lusowo - organizator biegu, Ryszard Bronowicki z Nowego Tomyśla, Krzysztof Lipiński z Poznania, Paweł Kuśnierz z Kaźmierza, Mirosław Rządkowski z Rakoniewic, Wiktor Sierszuła z Wolsztyna dotarł do celu. Na mecie w Lusowie biegaczy powitali wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Semba, członkowie Towarzystwa Pamięci i mieszkańcy Lusowa. W taki prosty sposób oddaje się cześć i hołd, kształtuje i kultywuje pamięć historyczną.

15

grudzień

2020

V Bieg Wyzwolenia

V Bieg Wyzwolenia

Wszystkich sympatyków biegania zapraszamy  na bieg organizowany przez KB PIAST Międzyrzecz, którym będzie V Bieg Wyzwolenia. Start biegu głównego zaplanowany został na godz. 13.00 w dniu 31.01.2021 r.  z terenu Ośrodka Wypoczynkowego Głębokie. W zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępny jest już Regulamin biegu. 
 
Zawody przeprowadzone zostaną zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, dlatego wszyscy uczestnicy muszą dostosować się do wymogów organizatora.
 
 
Prezentujemy jednocześnie projekt medalu, który otrzymają wszyscy zawodnicy, którzy ukończą podobnie jak w latach ubiegłych dystans 8 km.

15

listopad

2020

V Bieg Wyzwolenia - 31.01.2021 r.

 
W dniu 31 stycznia 2021 r. Klub Biegacza Piast Międzyrzecz planuje przeprowadzić V Bieg Wyzwolenia na O.W. Głębokie.
 
Jednakże w związku z panującymi warunkami epidemiologicznymi zmieniona będzie formuła zawodów. Start będzie odbywał się w grupach, w odstępach czasowych, zmieniona zostanie również trasa biegu aby nie korzystać z dróg publicznych.
 
Szczegóły organizacyjne ukażą się w komunikacie.
 
 

Copyright 2016 - 2022 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 224020