Aktualności

12

listopad

2018

Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości od Bałtyku do Tatr

Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości od Bałtyku do Tatr

Zarząd Klubu Biegacza „Piast” składa wszystkim uczestnikom biegu przeprowadzonego w 100 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podziękowanie za udział i sportową rywalizację.
 
Po raz pierwszy jako Klub zdecydowaliśmy się przeprowadzić biegi dla dzieci i młodzieży. Uśmiech zadowolenia i dumy po biegu z otrzymanego medalu nagrodził sportowy wysiłek. Wykonane przez rodziców na starcie i mecie zdjęcia będą na pewno miłą pamiątką w rodzinnym albumie. Planujemy podobne biegi przeprowadzić w dniu 3 maja 2019 r.
 
Niech Państwo wraz ze swoimi dziećmi zaczną już przygotowania do kolejnej sportowej rywalizacji. Proszę tylko pamiętać o sportowym obuwiu by być w zgodzie z regulaminem stadionu i zasadami przebywania na tego typu obiektach o podłożu tartanowym.
 
Szanowni rodzice, życzymy by wnuki Waszych dzieci na 200 - lecie odzyskania przez Polskę  niepodległości mogły też brać udział w podobnym biegu. Przechowany w rodzinie medal z naszego biegu niech na zawsze pozostanie cenną rodzinną pamiątką.
 
W zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępne są wyniki biegów oraz linki do galerii zdjęć.
 
Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości był ostatnim w tym roku biegiem z cyklu Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych. W zakładce Grand Prix Gminy Międzyrzecz są już umieszczone końcowe klasyfikacje tego cyklu. Zapraszamy gorąco do zapoznania się z wynikami, a już wkrótce poinformujemy na naszej stronie o terminie i miejscu podsumowania tegorocznego cyklu Grand Prix.

fot. Lubuski Portal Biegowy

03

listopad

2018

Bieg pod Skocznię Narciarską w Czarnkowie

Bieg pod Skocznię Narciarską w Czarnkowie

Organizatorzy "Biegu pod Skocznię Narciarską" zapraszają biegaczy na imprezę, która odbędzie się 24 listopada 2018 w Czarnkowie (ok. 40 km od Krzyża Wlkp.).
 
Uczestnicy będą mieli do pokonania pętlę o długości 5 km o łącznym przewyższeniu około 300 metrów - bieg można zatem śmiało zaliczyć do biegów górskich. To niepowtarzalna okazja by wspiąć się po dawnym zeskoku skoczni narciarskiej w tym regionie Polski! 
 
Biegacze mają do wyboru do pokonania dystans 5 km (jedna pętla) oraz 10 km (dwie pętle). Na każdego uczestnika na mecie czekać będzie pamiątkowy medal, a w pakiecie startowym żel energetyczny od partnera imprezy: SQUEEZY POLSKA.
 
Strona imprezy: http://biegiwlkp.pl/events/bieg-pod-skocznie-narciarska-edycja-jesienna/

03

listopad

2018

Klasyfikacja Grand Prix Gminy Międzyrzecz w Biegach Długodystansowych

Klasyfikacja Grand Prix Gminy Międzyrzecz w Biegach Długodystansowych

Do ostatniego biegu w tegorocznym cyklu Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych 2018 pozostał już tylko jeden bieg, więc aby podgrzać jeszcze rywalizację na koniec cyklu, pozwoliliśmy sobie dokonać aktualizacji wyników po sześciu rozegranych do tej pory zawodach.
 
Jak wynika z zestawienia, niektórzy zawodnicy mogą już odstawić buty do szafy i oddać się listopadowemu roztrenowaniu, ale wielu jest jeszcze takich, którzy mają zaliczone tylko trzy biegi mając jednocześnie sporą ilość zgromadzonych punktów. Tak więc mamy nadzieję, że rywalizacja odbywać się będzie do samego końca.
 
Wspomniane zestawienie jak zwykle dostępne jest w zakładce Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych.

17

październik

2018

Ostatnia szansa zapisów i udział w Biegu Niepodległości

Ostatnia szansa zapisów i udział w Biegu Niepodległości

Dla przedszkolaków , młodzieży szkolnej i dorosłych Zarząd Klubu stworzył warunki do zgłoszenia się i udziału w biegu organizowanym w tym ważnym dla historii Polski dniu. Młodzież startuje bez ponoszenia opłat, dorosłych ta przyjemność kosztuje 30 zł. Ilość miejsc jest ograniczona liczbą posiadanych medali wybitych na tę specjalną okazję. 
 
Podczas organizowanego przez KB Piast Międzyrzecz w dniu 11.11.2018r. Narodowego Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości od Bałtyku do Tatr, dostępnych będzie jeszcze 30 pakietów w dniu zawodów. Pakiet zawierać będzie odlewany, przygotowany specjalnie na III Bieg Niepodległości medal (ma się rozumieć, że po dobiegnięciu do mety). Niestety, w pakietach dodatkowych nie będzie już dostępnych koszulek i plecaków.
Dodatkowo, każdy uczestnik biegu otrzyma także specjalny numer startowy a na mecie posiłek regeneracyjny i dyplom z podpisem Roberta Korzeniowskiego .
 
Tak więc kto pierwszy ten lepszy ;)
 
Oprócz biegu głównego na dystansie 10km, odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Zgłoszenia do biegów towarzyszących (dzieci i młodzież) przyjmowane są na adres e-mail: zbyszekolis@wp.pl. Każdy, kto zgłosi mailem udział w biegu, otrzyma od Prezesa Klubu potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i zapisania na listę startową.
W przypadku choroby lub zdarzeń losowych prosimy o informację od dorosłych uczestników biegu lub rodziców dzieci, że nie może brać udziału w biegu, aby dać szansę na udział w biegu wszystkim spóźnialskim - niech przyśle informację: "NIE BĘDZIE MNIE NA BIEGU 11 listopada : nazwisko imię " .

15

październik

2018

Nowy stadion w Międzyrzeczu. I co dalej...?

 
Zarząd Klubu Biegacza "Piast" Międzyrzecz w swoim statucie ma jasno określone cele działalności w określonych dyscyplinach sportowych. Jedną z nich jest lekkoatletyka. Dla jej rozwoju międzyrzeccy lekkoatleci, dzieci i młodzież mogą mieć sztandarową, cykliczną imprezę sportową.
 
Taką może się stać odbywanie każdego roku memoriału "Ireny Szewińskiej". Odpowiednie dokumenty zostały przedstawione władzom Międzyrzecza: Burmistrzowi i Radzie Miasta. Do dziś bez żadnego odzewu. 

 
czytaj więcej...
 

01

wrzesień

2018

Podziękowania za wsparcie w organizacji III Biegu Żołnierza

Podziękowania za wsparcie w organizacji III Biegu Żołnierza

Składamy bardzo serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które miały wniosły wkład w organizowany przez nas III Bieg Żołnierza w Kęszycy Leśnej, bez których z pewnością ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy między innymi Międzyrzeckiemu Ośrodkowi Sportu i Wypoczynku, który wydatnie wspiera nas przy każdej imprezie. Jest on współorganizatorem Grand Prix Ziemi Międzyrzeckiej w biegach długodystansowych. Mamy nadzieję, że efektowny medal, posiłek oraz masaż po biegu pomogły nam utrzymać pozytywny wizerunek ogólnej organizacji. Chcemy przekazać nasze podziękowanie wszystkim sponsorom, którzy ufundowali upominki dla uczestników zawodów:
- OSP Kęszyca Leśna
- Sołectwo Kęszyca Leśna
- Hotel Kęszyca Leśna – Pani Elżbieta Marmurowicz
- Pensjonat pod Strzechą – Pan Jacek Bełz
- Fizjopomoc - Panowie Rafał Antczak/Damian Stucki
- Spectrum siłownia – Pani Karolina Jeziorska
- Lilou – butik odzieżowy – Pani Sylwia Śron
- Instalmar sklep – Pani Katarzyna Jeziorska
- Zakład Energetyki Cieplnej w Międzyrzeczu
- Pan Zbigniew Smejlis – radny powiatowy
- Pan Bogusław Zaborowski
- Pan Grzegorz Platokos
- Pan Kacper Bełz
- Głos Międzyrzecza i Skwierzyny
- Społecznościowy Portal Ziemi Międzyrzeckiej
- Szybkibike sklep – Pan Michał Kubik
Na stonie internetowej miedzyrzecz.naszemiasto.pl dostępna jest fotorelacja z tych zawodów - fot. Dariusz Brożek

Copyright 2016 - 2019 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 94020