Aktualności

17

lipiec

2019

Projekt medalu na IV Bieg Żołnierza

Projekt medalu na IV Bieg Żołnierza

Począwszy od tego roku, na wszystkich kolejnych edycjach Biegu Żołnierza, dla wszystkich uczestników zawodów wręczany będzie medal nawiązujący do uzbrojenia, którym posługują się żołnierze Wojska Polskiego.
Pomimo tego, że w tym roku przypada tragiczna rocznica w historii Polski - przegrana kampania wrześniowa, jednym z promyków nadziei była ucieczka ORP Orzeł z internowania w porcie w Tallinie we wrześniu 1939 r i dopłynięcie bez map do Wielkiej Brytanii po ponad miesięcznym rejsie.
 
Dlatego podjęliśmy decyzję, aby to właśnie to pamiętne wydarzenie było przesłanką tegorocznego pamiątkowego medalu dla uczestników. 
 
Jednocześnie przypominamy, że rejestracja zawodników jest uznawaną za kompletną wraz z dokonaną płatnością w terminie do 31.07.2019r. 

09

lipiec

2019

World Orienteering Day z harcerzami

World Orienteering Day z harcerzami

Dzięki zgodzie Dyrektora Muzeum w Międzyrzeczu na terenach wokół zamku, w maju odbyły się zajęcia z orientacji sportowej. Harcerze oprócz wiedzy teoretycznej mieli możliwość pokonać trasę przy wykorzystaniu specjalistycznej mapy. Harcerz powinien z mapy i busoli umieć korzystać.
 
Klub Biegacza "Piast" Międzyrzecz w ten sposób pomógł zrealizować podstawę programową z przyrody, geografii, WF. Jest to zgodne z rozporządzeniem MEN z 14 luty 2017 r. w części dotyczącej umiejętności orientacji w terenie, korzystania z map, pokonywania terenu z użyciem map w formie marszu i biegu. Takie realne umiejętności powinien zyskać każdy uczeń w trakcie edukacji. Czy szkoły w Międzyrzeczu mają takie możliwości? 
zobacz galerię zdjęć..

09

lipiec

2019

IV Bieg Żołnierza

IV Bieg Żołnierza

Niewątpliwie nie ma lepszego miejsca dla uczczenia w sportowy sposób święta Wojska Polskiego. Wszystkich sympatyków biegania już dziś zapraszamy serdecznie w dniu 15.08.2019r. do Kęszycy Leśnej, W tym dniu odbędzie się czwarta już edycja Biegu Żołnierza  na dystansie 5 300 m.  Zawody te rozgrywane są w dawnym garnizonie, w którym służbę odbywali żołnierze aż pięciu narodowości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby zobaczyć to piękne miejsce gminy Międzyrzecz, a w zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępny jest regulamin biegu. Zapisy internetowe zostały uruchomione na stronie www.datasport.pl
 
Jednocześnie przypominamy, że można jeszcze zarejestrować drużynę do innego biegu zaliczanego do cyklu Grand Prix Ziemi Międzyrzeckiej w biegach długodystansowych26 lipca 2019 roku (piątek), nad jeziorem Głębokie odbędzie się organizowany przez MOSIW Międzyrzecz jubileuszowy XX Maraton Sztafet. Rejestracja sztafet odbywa się poprzez portal www.maratonczykpomiarczasu.pl, gdzie również dostępny jest Regulamin zawodów.

07

lipiec

2019

Mityng lekkatletyczny pamięci Ireny Szewińskiej

Marzenia nic nie kosztują. Spełniają się jeśli jest się konsekwentnym w działaniu. Klub Biegacza „Piast” Międzyrzecz w swojej kronice może dopisać kolejny sukces organizacyjny i promocyjny służący popularyzacji „królowej sportu” – lekkoatletyki i stadionu miejskiego w Międzyrzeczu.
 
 W dniu 22 czerwca 2019 r. odbyły się pierwsze oficjalne zawody lekkoatletyczne wpisane do kalendarza PZLA – posiadały I klasę. Każdy zawodnik z licencją sportową mógł dzięki temu potwierdzić lub uzyskać klasę sportową lub minimum na zawody docelowe sezonu lekkoatletycznego.

czytaj więcej..

14

maj

2019

Królowa sportu zagości na stadionie w Międzyrzeczu

Królowa sportu zagości na stadionie w Międzyrzeczu

W dniu 22 czerwca 2019 r. od godz. 16:00 Klub Biegacza "Piast" Międzyrzecz przeprowadzi na stadionie miejskim w Międzyrzeczu "Miting lekkoatletyczny pamięci Ireny Szewińskiej". Patronat honorowy nad mitingiem objęła Pani Agnieszka Olender. Stadion w Międzyrzeczu po modernizacji posiada atest PZLA i Klub korzystając z profesjonalnej obsługi sędziowskiej i automatycznego pomiaru czasu z fotofiniszem, stworzy warunki do uzyskiwania klas sportowych w konkurencjach biegowych i skoku w dal.
 
W trakcie mitingu odbędą się następujące konkurencje biegowe dla kobiet i mężczyzn : 5000 m, 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 200 m, sztafeta 4 x 100 m oraz skok w dal.
 
Start w mitingu jest bezpłatny. Klub "Piast" zaprasza wszystkich lekkoatletów w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior i weteran. Biorąc udział w mitingu masz szansę na ustanowienie rekordu stadionu w Międzyrzeczu w swojej kategorii wiekowej. W ten sposób przejdziesz do historii sportu w naszym mieście.
 
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 czerwca 2019 r., a szczegółowych informacji odnośnie zapisów i startu w mitingu udzielają członkowie Zarządu Klubu.

13

maj

2019

Galerie zdjęć

Galerie zdjęć


Minęło kilka dni od ostatnich zawodów, więc możemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że z zakładce Kalendarz imprez i wyniki dostępnych jest kilka galerii zdjęć z IV Biegu Konstytucji 3-go Maja.
 
Jeśli są osoby, które udostępniają zdjęcia (nieodpłatnie) z imprezy, to można zawsze przesłać link na adres admin@kb-piast.pl, a również zamieścimy link aby większa rzesza startujących mogła cieszyć się z ich przeglądania.
 
 
 

Copyright 2016 - 2021 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 185934