Aktualności

03

maj

2019

Majowe zawody sportowe w Międzyrzeczu

Majowe zawody sportowe w Międzyrzeczu

W ostatnich dwóch dniach przeprowadzone zostały zawody, których organizatorami i współorganizatorami był KB PIAST Międzyrzecz. W dniu wczorajszym odbył się XVII Bieg po Śłońce w m. Pniewo koło Międzyrzecza, natomiast w dniu dzisiejszym odbył się w Międzyrzeczu IV Bieg Konstytucji 3-go Maja, w którym udział wzięło 76 zawodników.
 
Zwycięzcami IV Biegu Konstytucji 3-go Maja w kategorii OPEN byli: Cezary Walkowski z Międzyrzecza (również zwycięca wczorajszego Biegu po Słońce) oraz Barbara Jeleniewska z Gorzowa Wielkopolskiego.
Płaska i szybka trasa biegnąca przez nowo otwarty międzyrzecki stadion miejski w tym finisz po nawierzchni tartanowej, bardzo podobały się zarówno zawodnikom jak i wszystkim kibicującym z trybun stadionu. 
 
A w zakładce "Kalendarz imprez i wyniki" można zapoznać się już z wynikami zawodów. Serdecznie również zapraszamy na kolejne biegi zaliczane do klasyfikacji Grand Prix gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych, z których kolejnymi będzie XXVIII Międzyrzecka Dziesiątka w dniu 01.06.2019r.

27

kwiecień

2019

Informacja dla wszystkich, którzy chcieliby uzyskać uprawnienia sędziego lekkiej atletyki.


W dniu 4 maja 2019 r. o godz. 9:00 na ośrodku Archimedes nad jeziorem Głębokie k/ Międzyrzecza (w domu weselnym) odbędą się zajęcia teoretyczne w ramach kursu sędziów lekkiej atletyki (wykłady z pokazem slajdów, zdjęć, filmów oraz egzamin) organizowane przez Zarząd Klubu we współpracy z Lubuskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Okręgowym Kolegium Sędziów
 
Koszt kursu to ok. 50-60 zł, a dla członków KB PIAST Międzyrzecz - bezpłatnie.
Proszę z sobą zabrać zeszyty lub kartki, długopisy do sporządzania notatek.
Pojazdy można zaparkować na parkingu w ośrodku Głębokie i przejść pieszo 200m na północ od ośrodka.
 
 

13

kwiecień

2019

Medal Biegu Konstytucji 3-go Maja

Medal Biegu Konstytucji 3-go Maja

 
Jest nam miło zaprezentować projekt medalu,  który otrzymają wszyscy biegacze którzy ukończą IV Bieg Konstytucji 3-go Maja.
 
Jednocześnie przypominamy, że aby wziąć udział w biegu, należy dokonać rejestracji oraz dokonać opłaty do dnia 16.04.2019r. Po tym terminie zapisy zostaną zamknięte. W dniu biegu będzie możliwość zarejestrowania się tylko dla pierwszych 40 osób, które zgłoszą się w Biurze Zawodów.  
 
 
 

15

marzec

2019

Majowe zawody sportowe w Międzyrzeczu

Majowe zawody sportowe w Międzyrzeczu

Już po raz czwarty organizować będziemy zawody, przez które biegacze będą mogli wpisać się w Międzyrzeckie obchody święta z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Wystartujemy tradycyjnie spod pomnika 1000-lecia Państwa Polskiego w Międzyrzeczu, a meta usytuowana będzie na bieżni stadionu miejskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. 
 
Rejestracja elektroniczna odbywa się przy pomocy formularza zgłoszeniowego, a na zgłoszenia zawodników oraz wpłaty oczekujemy do 16.04.2019r
 
Również zachęcamy do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Biegu po Słońce w m. Pniewo koło Międzyrzecza, którego organizatorem jest  MOSiW Międzyrzecz, a nasz Klub będzie aktywnie go wspierał podczas tej imprezy. Zawody podobnie jak w latach ubiegłych odbędą się w Dzień Flagi, tj. w dniu 02.05.2019r.
 
Regulaminy obu biegów dostępne są w zakładce "Kalendarz imprez i wyniki".

21

luty

2019

Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych

Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych

Wspólnie z Międzyrzeckim Ośrodkiem Sportu i Wypoczynku po raz kolejny organizujemy III cykl Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych. Nie zmienia się kalendarz zawodów więc dokładnie  jak w roku ubiegłym, cykl Grand Prix obejmie siedem biegów. W regulaminie dokonaliśmy kilka korekt, z czego najistotniejsza zmiana jest taka, że aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy ukończyć co najmniej cztery biegi. W związku z tym, warto zarezerwować sobie już daty biegów, które wchodzą w skład tegorocznego Grand Prix. W zakładce Grand Prix Gminy Międzyrzecz znajdziecie kalendarz zawodów oraz Regulamin.
 
Co więcej, wszystkie zawody (poza Maratonem Sztafet) biorą udział w klasysfikacji VI Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w Biegach Długodystansowych 2019, której organizatorem jest Lubuski Portal Biegowy
 
A my jako Organizatorzy, wspólnie z MOSiW zapraszamy do udziału w naszych zawodach i życzymy Wam samych najlepszych startów.

27

styczeń

2019

III Bieg Wyzwolenia

III Bieg Wyzwolenia

Choć w planach było poprawić frekwencję w organizowanych przez nas zawodach z lat poprzednich, niestety prawdopodobnie pogoda wystraszyła niektórych. W dzisiejszym biegu zawody ukończyło 171 biegaczy, a zwycięzcami okazali się Szymon Belgrau z Międzyrzecza oraz Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wlkp., która jest ubiegłoroczną zwyciężczynią polskiej edycji Wings for Life. Cieszymy się również, że biegacze potrafią pomagać. Przy okazji biegu sportowcy hojnie wsparli finansowo zbiórkę pieniędzy dla Wojtusia
 
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział liczny udział w biegu, ale również składamy podziękowanie wolontariuszom za zabezpieczenie trasy i bezpieczne przeprowadzenie biegu mimo trudnych warunków pogodowych.

Z wynikami zawodów można się już zapoznać. Są one dostępne w zakładce Kalendarz imprez i wyniki.
 
Dzisiejszy bieg zapoczątkował jednocześnie cykl Grand Prix Gminy Międzyrzecz w biegach długodystansowych w roku 2019, nad regulaminem którego jeszcze pracujemy zgodnie z sugestiami zawodników i który w ciągu najbliższych kilku dni powinien zostać już zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Copyright 2016 - 2021 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 185936