Rocznicowo na sportowo

KB Piast Międzyrzecz zosał zarejestrowany jako stowarzyszenie w październiku 2015 roku. Pomimo krótkiego okresu naszej działalności, udało się już zorganizować kilka imprez w regionie, które spotykają się z dużą przychylnością ze strony społeczeństwa oraz władz regionu. 
 
W marcu 2016 roku odbył się na stadionie lekkoatletycznym w Międzyrzeczu Test Coopera, w którym wzięło udział zaledwie 14 osób.
  
Zmobilizowało to nas do jeszcze większej pracy na rzecz szerzenia zdrowia i rekreacji wśród lokalnej społeczności. I tak już podczas I Biegu Konstytucji, który odbył się w dniu 3 maja 2016 roku wystartowało 54 zawodników. Nasze działania zaczęły przynosić efekty. Powstałej inicjatywie odpowiada coraz większa ilość osób pragnących w sposób aktywny spędzać czas, jak również spotykać się i wspólnie integrować. Bardzo nas to cieszy i pobudza do dalszej pracy. 
  
Kolejnym krokiem, więc było zorganizowanie, w Święto Wojska Polskiego - I-go Biegu Żołnierza. Jego miejsce nieprzypadkowe… dawny garnizon w Kęszycy Leśnej, gdzie stacjonowało na przestrzeni lat pięć narodowości żołnierzy. Impreza pomimo okresu wakacyjnego zgromadziła na starcie aż 76 zawodników, a w kolejnej edycji w roku 2017 linię mety przekroczyło już blisko 180 biegaczy!!  

 
 
 Ostatnią imprezą biegową każdego roku w Międzyrzeczu, którą zorganizuje KB Piast począwszy od roku 2016, jest Bieg Niepodleglości, który pomimo rozgrywanych w tym dniu wielu imprez biegowych w większości miast gromadził na starcie wielu biegaczy z województwa lubuskiego oraz innych stron polski. Burmistrz Międzyrzecza p. Remigiusz Lorenz - który wręcza nagrody najlepszym zawodnikom - zapowiedział podczas pierwszej edycji biegu, że dołoży wszelkich starań, aby zawody te wpisały się na stałe w międzyrzeckie obchody Święta Odzyskania Niepodległości i tak też się stało. 
W roku 2017 zainicjowaliśmy jeszcze jedną imprezę o charakterze cyklicznym i jest nią Bieg Wyzwolenia, ktora odbywa się pod koniec stycznia, która cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród biegaczy. Bieg rozgrywany jest na Ośrodku Wypoczynkowym Głębokie, a trasa liczy 8 km, gdzie zawdnicy pokonując trasę biegu przebiegają obok Cmentarza Wojennego przy węźle Międzyrzecz Pólnoc drogi S-3. Dla chętnych jest to również okazja do morsowania w jeziorze.
 
Jesteśmy świadomi, że wśród społeczeństwa zwiększa się świadomość i potrzeba aktywnego wypoczynku, spędzania czasu na świeżym powietrzu i wspólnej integracji. W związku z tym, działalność statutowa naszego Klubu świetnie wychodzi naprzeciw potrzebom naszej populacji.  Mamy również wielką nadzieję, że na kolejnych imprezach będziemy gromadzić coraz większą liczbę sympatyków.
 
 
 
Ze sportowym pozdrowieniem!
Zarząd KB PIAST
 


Copyright 2016 - 2022 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 227274