Nowy stadion, nowa cykliczna impreza sportowa

Po prawie 50 latach stadion miejski zmienił diametralnie swoje oblicze. Dawna bieżnia żużlowa zastąpiona została nawierzchnią tartanową typu „mondo”. Fachowcy, których Burmistrz nie zawsze chciał słuchać, wielokrotnie zwracali uwagę na błędy popełnione przez projektanta. Nie wszyscy mieszkańcy Międzyrzecza wiedzą ale powstały aż trzy projekty modernizacji stadionu. Wszystko przez niedopatrzenia i pomyłki funkcjonalne. Odbyło się kilka spotkań, konsultacji i narad, wszystko po to by stadion spełniał określone przepisy i normy. Środowisko sportowe bardzo mocno musiało zabiegać i pilnować by obiekt spełniał oczekiwania lekkoatletów i piłkarzy. Na otwarciu stadionu nie padło wobec tych kilku osób najbardziej zaangażowanych żadne słowo podziękowania.

Zarząd Klubu Biegacza „Piast” wystąpił 9.07.2018 r. do władz miasta z wnioskiem, który napisało „życie”, by ku pamięci zmarłej lekkoatletki śp. Ireny Szewińskiej stadionowi w Międzyrzeczu nadać jej imię. Od przyszłego roku rozgrywać też memoriał lekkoatletyczny.

     

Klub uzyskał też formalną zgodę ze strony najbliższej rodziny na takie upamiętnienie (korespondencja z p. Andrzejem Szewińskim)

   Międzyrzecz zasługuje i może mieć cykliczną imprezę lekkoatletyczną. W ten sposób można osiągnąć dwa cele: zwiększyć zainteresowanie dzieci i młodzieży uprawianiem lekkiej atletyki, dać miastu darmową reklamę i prestiż w świecie sportu. Złożony wniosek pozostał jednak bez odpowiedzi. Prawo i dobre zasady wychowania nakazują odpowiedzi udzielić.

Burmistrz Międzyrzecza tego nie przestrzega. Nie pierwszy raz tak czyni. Nie szanuje środowiska sportowego. Na odbytym w lipcu na OW Głębokie Maratonie Sztafet – organizatorem był MOSiW, nikt z władz miasta nie pojawił się na otwarciu czy dekoracji.

Dodatkowo, na sesji Rady Miasta w dniu 4.09.2018 r. Burmistrz wyraźnie stwierdził, że otwarcie stadionu jest dla dzieci i młodzieży. Seniorzy, 40 i 50-latkowie i starsi go nie interesują. Dla nich nie przewidziano w programie otwarcia  stadionu żadnych konkurencji.

    Biegacze doskonale pamiętają, że na otwarcie obwodnicy Międzyrzecza zostali zaproszeni przez władze miasta i cały odcinek przebiegli przed samochodami. Dało się to zrobić.

    W opinii i zdaniem sportowców władze miasta popełniły też następny poważny błąd nie zapraszając na otwarciu stadionu do przecinania wstęgi naszego międzyrzeckiego lekkoatlety, paraolimpijczyka z IO w Atenach i Pekinie p. Leszka Ćmikiewicza. Startował na tych igrzyskach reprezentując Polskę w skoku wzwyż, rzucie oszczepem i rzucie dyskiem. Takie potraktowanie sportowca to poważny blamaż wizerunkowy i brak szacunku dla niepełnosprawnych sportowców. Zaszczytu przecinania wstęgi pozbawiono też naszych olimpijczyków p. Kupczyka i p. Czernika. Wprawdzie zostali zaproszeni na otwarcie stadionu ale do przecinania czerwonej wstęgi ważniejsi byli „lokalni notable”. Kłaniają się tutaj zasady dyplomacji i ceremoniału sportowego. Jest jeszcze do poznania i nauki nieznane chyba Burmistrzowi wyrażenie jak savoir vivre. 

W dniu 11 listopada w Międzyrzeczu podczas "Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości od Bałtyku do Tatr"  wszystkim uczestnikom medale na mecie wręczał będzie nasz międzyrzecki paraolimpijczyk p. Leszek Ćmikiewicz.  Zarząd Klubu  w ten sposób chce podziękować, pokazać i docenić jego wyniki sportowe w lekkoatletyce.

Zobacz również:

Copyright 2016 - 2020 KB Piast Międzyrzecz | Realizacja: Tomasz Kazimierczak | Wszystkie prawa zastrzeżone | Unikalnych wizyt 146216